Strona główna Polityka Polonia norweska deklaruje poparcie dla Premiera M. Morawieckiego

Polonia norweska deklaruje poparcie dla Premiera M. Morawieckiego

0
371

Oslo, 25.02.2018.

DEKLARACJA POPARCIA POLONII NORWESKIEJ DLA PREMIERA MORAWIECKIEGO

Związek Polaków w Norwegii wyraża oburzenie kampanią nienawiści i medialnej agresji wobec premiera Rządu RP, Mateusza Morawieckiego rozpętanej po Konferencji w Monachium przez premiera Netanijahu i innych polityków izraelskich, a także wspierające ich środowiska hańby narodowej w Polsce. Widać wyraźnie, że niektórym politykom i dziennikarzom zależy na zafałszowaniu historii holocaustu, na uczynieniu z Polaków, z tragicznych bohaterów i ofiar II Wojny światowej, z ofiar niemieckiego narodowego socjalizmu, bolszewickiego komunizmu i ukraińskiego banderyzmu, narodu współodpowiedzialnego za ludobójstwo Żydów i inne zbrodnie.
Wyrażamy poparcie dla zdecydowanego i odpowiedzialnego stanowiska Premiera Mateusza Morawieckiego, który miał odwagę uczynić to, czego bali się uczynić poprzedni premierzy rządów w Warszawie i chwała mu za to. Premier dyplomatycznie nie przypomniał o odpowiedzialności Żydów za mordy dokonywane na Polakach deportowanych i zamordowanych po sowieckiej agresji na Polskę w roku 1939, za mordy na polskich patriotach z antykomunistycznego podziemia, na więźniach ubeckich kazamatów.
Popieramy wydane w tej sprawie oświadczenie Rządu RP iż „Słowa wypowiedziane przez Premiera RP należy interpretować jako wezwanie do szczerego mówienia o zbrodniach popełnianych na Żydach – zgodnie z faktami i bez względu na narodowość tego, kto w konkretnym przypadku ich dokonał, brał w nich udział lub się do nich przyczynił. Każdy przypadek musi być oceniany indywidualnie, a żaden pojedynczy akt niegodziwości nie może obciążać odpowiedzialnością całych podbitych i zniewolonych narodów. Trzeba też podkreślić, iż to zniszczenie, podbój i okupacja Państwa Polskiego przez III Rzeszę Niemiecką były warunkiem eksterminacji narodu żydowskiego. Przed II wojną światową Żydzi Polscy żyli, tworzyli i pracowali na polskiej ziemi przez 800 lat”. Władze Izraela muszą pogodzić się z tym, że Polacy nie będą dłużej pozwalali na szkalowanie swojego dobrego imienia.

Związek Polaków w Norwegii popiera wszystkie działania Polonii amerykańskiej, w szczególności Edwarda Wojciecha Jeśmana i Ryszarda Wideryńskiego, czynione w celu zablokowania w amerykańskim Kongresie Ustawy 1226, mogącej narazić Polskę na szacowane od 65 do 300 miliardów dolarów roszczenia środowisk „przemysłu holocaustu”.
Uważamy, że w obliczu planowego ataku na nasze państwo Polacy powinni zachować jedność, aktywność i rozwagę. Wspieramy tworzenie Komitetów Poparcia Premiera Morawieckiego.

(-) Bogdan Kulas                                                                                           (-) Jerzy Jankowski                 
            wiceprezes                                                                                                    prezes

 

Komitet Poparcia Premiera Morawieckiego w Norwegii Oslo, 25.02.2018

1 Jerzy Jankowski

2 Bogdan Kulas

3 Jan Dworniczak

4 Adam Welc

5 Edith Stylo

6 Sylwia Persińska

7 Bożena Beg

8 Andrzej Pliszka

9 Alfred Wolski

10 Roman Szloda

11 Wojciech Persiński

12 Beata Rudzińska

13 Andrzej Kabat

14 Roman Skuratowicz

15 Artur Jurkowski

16 Rafał Brzozowski

17 Czesław Krus

18 Krzysztof Basisty

19 Bogdan Strażyński

20 Hubert Gorczyca

21 Jarosław Staśkiewicz

 

 

BRAK KOMENTARZY